Furness District Motor Club - Coppermines Grizedale Stages Rally 2011

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Paul Bird/ Kirsty RiddickFord Focus 07 WRC1997WRCFrank Bird Poultry
2David Wright/ Michael WilkinsonMitsubishi Evo 91998B13BTRDA
3Alex Allingham/ Mark GlennersterSubaru Impreza1998R4Ludlow MC/ Ystrad Mynach MC
4Steve Petch/ Ian WindressHyundai Accent WRC1998WRCNorthallerton
5Peter Elkins/ Andrew JollFord Focus WRC2000WRCFurness District Motor ClubElkins Ford
6Peter Stephenson/ T.B.A.Ford Focus2000WRCNorthallerton/
7Geoff Wilson/ Edwin CookFord Escort2400B12WCMSC
8Gary Tomlinson/ Steve ThompsonSubaru Impreza2000B13/ KLMC
9Pip Simpson/ Gordon MetcalfSubaru Impreza2000B13
10Phil Pickard/ Simon PickardSubaru 5551998B13Malton Motor Club
11Phillip Lilley/ Alex BennAustin Rover Metro 6R42500B13DeLacy MC/ West Cumbria MSC
12Jon Caen/ Mark MorrisMitsubishi Evo III Lancer1998B13ERO
14Jon Tucker/ Paul ColemanSubaru Impreza1998B13North Devon Motor Club
15Marcus Noble/ Helen HallFord Escort mk21998B11KLMC
16Alex Parpottas/ Chris DaviesFord Fiesta R21596R2BTRDA/ Port Talbot MC
17Steve Head/ David HeadMitsubishi Colt1589B10KLMC
18Alex Laffey/ Chris WilliamsFord Fiesta R21596R2
19Simon Bowen/ Ritchard RobinsonSubaru Impreza2500B13BSSMC
20Steven Bulloss/ James BamberMitsubishi Evo 61998B13Clowne & District/
21John Rintoul/ Jim RintoulMitsubishi Evo 92000B13Glenrothes MSC
22Dave Nicholson/ Steve NicholsonSubaru Impreza1994B13WCMSC
23Duncan Ferguson/ Janice FergusonFord Escort 1998B11EACC
24Thomas Stephenson/ Marc CrackBMW 325i2500B12KLMC
25Alistair Hutchinson/ StJohn DykesRenault Clio LPG1998B11Northallerton
26Bernie Rooney/ Kim GallacherFord Escort Mk12000B11East Ayrshire Car Club
27Mike Axford/ Dave ThomasonFord Fiesta RS1598B10Warrington and DMC
28Kevin Gemmell/ John I FrewEscort Mk22000B11/ EACC
29Russell Kessack / Hayley KessackVauxhall Nova1600B1063CC
30Alan Abbey/ Rob PriceFord Puma1596B10Furness District Motor Club
31Jim Slater/ Chris SlaterToyota Corolla1598B10
32David Crozier/ Graeme RumneyPeugeot 2051580B10WCMC/ Wigton MC
33Timo Kennish/ Richard ChristensenVauxhall Chevette1993B11Furness District Motor Club/ Cleeve Motorsport Club
34Michael Dwan/ Jane ClarkSuburu Impreza N121997R4KLMC
35Andy Gray/ Kim BakerPeugeot 205 Gti1580B10Sheffield and Hallamshire MC/ Mull Car Club
36Brendan Cumiskey/ Ronan O kaneMitsubishi Lancer Evo1998R4
37Jack Rowe/ James AldridgeFord Fiesta R21996R2
38Marcus Feeley/ James JollyPeugeot 205 GTi1600B10BSSMC
39Andy Gibson/ Dave GibsonFord Escort Mk21998B11Ilkley
40Darren Martin/ Martin SteeleFord Puma1598B10south of scotland
101Bryan Gibson/ Matthew GibsonFord Escort MK213001.4SMCC
102Brian McGuinness/ Ian HardenVauxhall Corsa14001.4SBTRDA
103Colin Hope/ Nicholas PatrickProton Satria13981.4S
104Pat Messer/ Nat MesserPeugeot 205 XS13601.4SAlnwick and District MC
105Graham Gaskell/ Heather GrisedaleVauxhall Nova13671.4SFurness District Motor Club/ KLMC
106Chris Ingram/ Joe CruttendenToyota Aygo Sport1000F1000F1000 / KDMC/ Knowledale
107Sian Beaty/ David AntrobusFord Ka13991.4SWest Cumbria/
108Amanda Cornforth/ Derek CornforthFord KA13981.4SNorthallerton AC
109Andrew Irving/ Ann ForsterPeugeot 20513601.4SWCMC
110Trevor Godwin/ Ian HarropRover Mini12931.4S
201Richard Williams / Pamela Hilton Ford Escort Mexico1600H2Stockport 061 / Craven mc
202Gary Rigg/ Claire RiggAustin Mini1293H1KLMC
203Terry Cree/ Richard ShoresBMW 2002 TII1990H2HRCR
204Mark Holmes/ Tony LindsayFord Escort1998H2BSSMC

There are 53 entries, and 49 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 27th November 2011 at 4:10pm GMT