Slaithwaite Motor Club - Opposite Lock Rally 2010

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Tony Hewitt/ Emma HewittMitsubishi Evo52000DKings Lynn
2Stuart Wood/ Ian EmmersonOpel Astra1998CWakefield
3Dave Hemingway/ Rob HartFord Escort1998CWakefieldNouveau Lashes
4Gawaine Clark/ Jason MooreSubaru Impreza1998DLincoln/ SlaithwaiteLangworth Motorsport
5Steve Marriott/ Peter McLachlanSubaru Impreza1998DEastwoodCC Motors
6Jamie Elston/ Shaun RiddlingtonSubaru Impreza1998DEastwood
7Richard Hunt/ Nick ArinsSubaru Impreza2000DMablethorpe/ SlaithwaiteLangworth Motorsport
8Andrew Apperley/ John HarrimanSkoda Felicia1999CWakefield
9Paul Birkin/ Leigh BirkinSubaru Impreza1998DEastwood
10Luke Sparrow/ Neil HiornsSubaru Impreza1998DNorth Humberside/ SlaithwaiteEast Yorkshire Motorsport
11Graham Wood/ Guy WaddingtonVauxhall Chevette1998CSlaithwaite/ WakefieldSilvergon Hair Products
12Steve Adamson/ Marcus BlenkinsopSubaru Impreza1998DYorkBlenk Engineering
13Paul Fisher/ Rob GreenMitsubishi Evo2000DWorksop
14Lee Ryan/ Paul WebsterFord Escort Mk21998CMid Derbyshire
15James Dolan/ Danielle DolanMitsubishi Evo 81998DWarrington/ NorthallertonMSR Motorsport
16Garry Carver/ Jonathan StockdaleVauxhall Chevette2050DMablethorpe
17Darren Grimston/ Richard RossMitsubishi Evo 62000DNorthallerton/ TynemouthElectrocare
18Nick Blake/ Linda WhiteMitsubishi Evo 62000DN HumbersideAE Blake Motor Engineer
19Chris Wood/ Michael RustBL Mini1380AWakefield/ MablethorpeRusts Private Hire Cars
20Mark Thompson/ Matt ThompsonPeugeot 2061998CDurhamALM Products
21Matt Tarbutt/ Joff HaighVauxhall Nova1400ASlaithwaiteMills CNC Ltd
22Mike Bayliss/ Pete DawsonBMW 325i2500DGrimsby/ OwenLangworth Motorsport
23John Stevens/ Bridie HallFord Escort Mk21998CDukeriesSpectrum Freight
24Dave Hornbrook/ Dave PearsonMitsubishi Evo 41998DWhitby
25Mel Hudson/ Roy BellBMW E302495DBorder
26David Williams/ Daviid BoothRenault Megane1998CGranthamAC Williams Renault Grantham
27Terry Searle/ Fraser RobfortsRover S16001598BDarlington
28Ian Young/ Wayne SmythePeugeot 3091900CYorkAutotherapy
29Duncan Moss/ Tony RaceySubaru Impreza1998DWorksop/ Ripon
30Craig Mallinson/ Peter FaircloughPeugeot 2061600BTrackrodQueensbury MOT Station
31Daniel Joines/ Daniel BillinghamVauxhall Nova1598BWallaseyTrafford Cars
32Henry Kitching/ Sioned KitchingVauxhall Nova1598BIlkley
33Lorraine Leeming/ Karen Fitz-SimonsFord Escort Mk11598BHuddersfield
34Johnnie Ellis/ Dave GreenFord Fiesta1600BKings Lynn
35Ben Wilkinson/ Dave BatleyProton Satria1598BDavid BrownMerc Specialists
36David Campling/ James DuckerPeugeot 2051600BLindholme
37Stephen Shephard/ Harry ShephardOpel Manta2400DCarlton
38David Welch/ Paul HaskinsTalbot Sunbeam2000CDukeries3D Plant & Construction
39Richard Evans/ David EvansPeugeot 1061587BDelacy/ Eastwood
40Stephen Gozzard/ Danial KniftonOpel Corsa1299AEastwood
41Mick Penrose/ Steve CampbellVauxhall Nova1400AYork
42Andrew Glenister/ Philip RushtonSubaru Impreza2000DDukeriesAC Cartech
43Mark Mazzitelli/ Liam MazzitelliFord Escort1998CDukeries/ SlaithwaiteSelston Caravans
44Paul Woodford/ Mike WoodfordCitroen Saxo1600BN HumbersideTeamwoodspeed.com
45Michael Pickles/ Mark SherburnPeugeot 2051905CHuddersfield/ Trackrod
46Matthew Walker/ Bryan MerrisonVauxhall Astra1995CSlaithwaite
47Steve Porter/ Colin HayesFord Escort2000DStockport
48Andrew Smith/ Alexis HarperPeugeot 2051580BDukeries/ Loughborough
49Paul Hudson/ Colin StockilFord Escort Mk21993CRipon
50Jon Finch/ Paul VaseyBMW 3181998CMaltonTranstools
51Dennis Salt/ Peter BrannanSubaru Impreza2000DEcurie Royal OakNew Century Taekwon-do
52Martin Cockerill/ Stephen KentMG Maestro1998DWhitby
53Martyn Hill/ Darren HillPeugeot 1061294ASheffield & HallamMSH Super Sharp Services
54Simon Wing/ Ian JonesFord Fiesta ST1501998CCarlton
55Jonathan Hudson/ Jonathan CraneSuzuki Swift1293ASheffield & Hallam
56Gary Jakeman/ Matthew JakemanPeugeot 2051600BHigh Moor
57Nigel Bywater/ Kelly BywaterFord Ka1600BWakefield
58Peter Heys/ Nicola HeysLada Riva1997CSheff & HallamA1 Used Car Spares
59John Godbehere/ Sarah RandleFord Puma1600BSlaithwaiteFlamin Monkey
60Graham Gibbs/ Tom HutchingsPeugeot 2051900CBeverley/ N HumbersideTeamwoodspeed.com
61Stuart Proctor/ Graham SinclairTalbot Sunbeam1598BDukeries
62Graeme Powell/ Nick MiddletonFord Escort MK22000CAlwoodleyGraeme Powell Marketing
63Chris Langthorne/ Wayne LangthorneFord Escort MK22000CSlaithwaite
64Jason Metcalfe/ Carol MetcalfePeugeot 1061360ASlaithwaiteHanson Chartered Surveyors
65Samantha Gabb/ Tracey CookPeugeot 1061293AYorkAutoserv Selby
66Bill Perry/ Steve PerryVauxhall Corsa1598BWhitby
67David Hobson/ Matthew HobsonVauxhall Nova1598BYSCC
68Stephen Carter/ Michelle ThompsonNissan Micra1275AWakefield
69William Fisher/ Ross GreenMitsubishi Evo 82000DWorksop
70Richard Turner/ Jennie TurnerBMW E30 M32996DMablethorpe
71Mick Davey/ Chris ChadwickFord Escort1993CSlaithwaite/ David BrownJMD Motorsport
72Marcus Tomlinson/ Darren SmithVauxhall Astra1400AWhitby/ Malton
73Liam Butler/ Peter ButlerVauxhall Nova1600BDukeries
74Alan Kirby/ George KirbySubaru Impreza2000DN Humberside
75Howard Edwards/ Dan MaddenAlfa 147 S16001600BSlaithwaite

There are 75 entries, and 71 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Saturday 24th July 2010 at 7:09pm BST