Furness District Motor Club - Coppermines Grizedale Stages Rally 2011

Final Stage Times in Class Order to SF 4

Car Cls Crew1234 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1.4S
1021.4SBrian McGuinness/ Ian Harden10:5411:206:393:1332:06113
1041.4SPat Messer/ Nat Messer10:4911:277:003:1732:33217
1051.4SGraham Gaskell/ Heather Grisedale11:2311:427:053:2233:32319
1031.4SColin Hope/ Nicholas Patrick14:0411:547:213:1436:33430
1101.4STrevor Godwin/ Ian Harrop12:4912:287:463:3436:37531
1091.4SAndrew Irving/ Ann Forster12:0713:1111:023:3639:56635
1081.4SAmanda Cornforth/ Derek Cornforth12:107:093:2722:46736
1071.4SSian Beaty/ David Antrobus12:537:393:3824:10839
Class B10
32B10David Crozier/ Graeme Rumney10:3311:557:053:2833:01118
31B10Jim Slater/ Chris Slater11:2312:107:093:2034:02221
35B10Andy Gray/ Kim Baker11:1312:377:263:3234:48324
40B10Darren Martin/ Martin Steele11:3912:477:363:3735:39428
38B10Marcus Feeley/ James Jolly11:4012:199:293:2936:57532
30B10Alan Abbey/ Rob Price13:0413:187:463:3537:43633
29B10Russell Kessack / Hayley Kessack12:277:233:2523:15737
Class B11
15B11Marcus Noble/ Helen Hall10:0111:117:033:0631:21111
39B11Andy Gibson/ Dave Gibson14:0411:286:423:1435:28227
28B11Kevin Gemmell/ John I Frew12:367:293:2723:32338
23B11Duncan Ferguson/ Janice Ferguson12:037:143:3216:0038:49442
Car 23 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
1:00 for 1:00 early at TC 3
25B11Alistair Hutchinson/ StJohn Dykes12:598:273:2015:0039:46543
Car 25 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class B12
7B12Geoff Wilson/ Edwin Cook10:4011:366:493:1532:20115
24B12Thomas Stephenson/ Marc Crack11:3112:327:323:3535:10226
Class B13
2B13David Wright/ Michael Wilkinson8:429:585:592:4927:2811
8B13Gary Tomlinson/ Steve Thompson9:2510:356:182:5829:1623
10B13Phil Pickard/ Simon Pickard9:3110:546:162:5529:3634
12B13Jon Caen/ Mark Morris9:4110:486:333:0030:0246
9B13Pip Simpson/ Gordon Metcalf9:5011:096:353:0530:3957
11B13Phillip Lilley/ Alex Benn9:5011:276:403:0331:0069
21B13John Rintoul/ Jim Rintoul10:3111:006:293:0131:01710
20B13Steven Bulloss/ James Bamber11:2112:007:083:2033:49820
14B13Jon Tucker/ Paul Coleman10:486:233:0215:0035:13940
Car 14 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
22B13Dave Nicholson/ Steve Nicholson11:296:533:1115:0036:331041
Car 22 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class F1000
106F1000Chris Ingram/ Joe Cruttenden10:1911:347:013:1732:11114
Class H1
202H1Gary Rigg/ Claire Rigg11:5012:207:243:3235:06125
Class H2
201H2Richard Williams / Pamela Hilton 11:0312:207:273:2234:12123
204H2Mark Holmes/ Tony Lindsay10:1517:186:593:1637:48234
Class R2
37R2Jack Rowe/ James Aldridge9:3711:037:133:0230:5518
16R2Alex Parpottas/ Chris Davies10:1611:566:323:0631:50212
18R2Alex Laffey/ Chris Williams11:1712:257:053:1934:06322
Class R4
3R4Alex Allingham/ Mark Glennerster8:5410:296:102:5228:2512
36R4Brendan Cumiskey/ Ronan O kane9:1611:286:162:5629:5625
34R4Michael Dwan/ Jane Clark11:3512:587:363:3335:42329
Class WRC
1WRCPaul Bird/ Kirsty Riddick9:0710:0010:272:4832:22116

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
Coppermines
Stage 2
Pye Motors 1
Stage 3
MTP Media 1
Stage 4
Bill Troughear 1

These results became Final on Sunday 27th November 2011 at 4:10pm GMT