Sheffield & Hallamshire Motor Club - Rainworth Skoda Hallamshire Stages 2012

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Peter Lloyd/ Martin HenrySubaru S14 WRC19985AMMAN/ Gwendraeth ValleyPeter Lloyd Rallying
2James Sparrow / David EverardSubaru Impreza19985North Humberside MC/ Sparrow Recovery
3Robert Lowe/ Stephen ShephardMG Metro 6R425005Carlton & DistrictRoadrunner Motorsport
4Mark Jones/ Christopher BrierleyBMW E36 M329964NWCC
5Ashley Field/ David EngwellDarrian T9025004Dukeries/ West Essex
6Mark Roberts/ Emyr HallFord Escort Cosworth19985Bala and District Motor ClubPMR Engineering
7Howard Chopping/ Chris SandersonSubaru Impreza 55519965Trackrod/ Bolton Le MoorsHDC Subaru
8Mike Gilman/ Iain DouglasFord Escort WRC19985E.R.O.M.CMikeanics Motorsport Ltd
9Andy Fraser/ Lee CarterDarrian T929984Dukeries/ Team Promotive
10Nigel Mummery/ Fiona ScarrettFord Focus WRC19985Seven Oaks/ Dolphin
11Mark Ellis / Jacqueline JonesProdrive Subaru Impreza Grp A19965Port Talbot Motor Club/ Rhyl & District Motor ClubRiverside Harware / Mark Ellis Motorsport
12Rob Tout/ Jason SugdenMitsubishi EVO919965Port Talbot MC/ Touts Ltd
14Mark Borthwick/ Phil BoyleMitsubishi Evo 619985KLMC
15Martin Hodgson/ Mark SwallowFord Escort19983Sheffield & Hallamshire/ Sheffield And Hallamshire
16David Tinn/ Stephen John De VereFord Escort Mk2 RS200019983Eastwood & District/ Clitheroe & distric motorclubP & R Plant
17William Fisher/ Ross GreenMitsubishi Evo 819985worksop motor club
18David Robinson/ Jayne RobinsonSubrau Impreza20005Lincs Louth McPark View Market Rasen Ltd
19Craig McIntosh/ Paul VaseyFord Escort Cosworth19985York/ Malton
20Graham Waite/ Mike ReynoldsColt 2.0 turbo24Forest of Dean/ Dukeries
21Paul Birkin/ Leigh BirkinSubaru Impreza19985Eastwood & District
22David Campling/ James DuckerFord Escort Cosworth19985LindholmeSparrow Recovery
23Stephen Oade/ Joe OadeFord Fiesta ST20003Eastwood and District MCMarsh Garage
24Blair Bushby/ Paul RhodesFord Escort Cosworth20005Border Motor Club
25Ian Tiffany/ Graham WhiteSubaru Impreza20005Malton MC/ Dukeries
26Stephen Ritchie/ Dave BrownBMW M3 Compact29954Sheffield & Hallamshire
27Nathan Gunson/ Alex Kirk-WilleyBMW Compact29944Sheffield and HallamshireAKW Installations ltd
28Lee Ashberry/ John PickavanceFord Escort19983Loughborough C CS & L Motors
29Baz Jordan/ TBAFord Escort19983Eastwood & District / Jordan Road Surfacing
30Andrew Turner/ Dennis TurnerPeugeot 10615922Worksop MCCompetition Car Insurance
31David wood/ Matt wood Vauxhall Corsa 13981Dukeries/Eastwood Alpha concrete Alpha Motorsport
32Stuart Gilks/ Mike BoynsNissan Micra19993Rugby MC/ HRCRLotusbits.com
33Keith Dowthwaite/ Tony KingFord Escort Mk219983Wallasey / Warrington
34Adrian Baker/ Lindsey BakerFord Escort mk220003Owen Motor Club
35Graham Williams/ Rachel WilliamsSubaru Impreza19945Quinton Motor ClubWoodyard Garage Redditch
36Nigel Killerby/ Colin WatsonMitsubishi Evo 520005QuintonAVO Performance Suspension
37Jamie Gratton Smith/ Tom JordanFord Escort19983Eastwood & DistrictJordan Road Surfacing
38Tony Collins/ Gary FarrantSubaru Impreza19985Liverpool/ Stockport
39Stuart Ranby/ Ian BassFord Escort MK219983S&H/ DukeriesSMRanby Agricultural/South Electrical/B&S Catering
40Robert Hughes/ Neil ByeFord Focus19983E R O/ Bolton le Moors
41Rob Young/ Tom HutchingsPeugot 10615982Beverley and District
42Dylan Thomas/ Dylan R ParryPeugeot 106 Gti16002Caernarfon & AngleseyKWS Travel & D Thomas Flooring
43Peter Messer/ Hannah MesserPeugeot 205 GTI15982Eastwod And District/ Eastwood And District
44Andrew Alan Johnson/ Connor PooleSubaru Impreza Rear Wheel Drive19964Silverstone Motor Club
45Andy Graham/ Rob ChestersSubaru Impreza19945EROAPB Group Ltd
46Paul Moran/ Adrian CarnillFord Escort Mk219983Border Motor Club Lincs/ Eastwood And District
47Tom Aleksandrowicz/ Tom BishopPeugeot 205 GTI16002Cannock/ Owen
48Phillip Burton/ Alex LeeProton Satria15982Beverley & DistrictMaple Garage
49Matthew Gray/ Iain WrightPeugeot 205 Gti19053LMS Rallysport MC
50John Moore/ Neal BloorFord Sierra RS Cosworth20004Sheffield & HallamshireMoney Pit Motorsport
51Adam William Key/ Kevin Thomas ChambersFord Sierra XR4x428525Grantham Poachers
52Clive Robert Smith/ Neill CarmanFord Escort19983Selby Dmc
53Anthony (Tony) Szubert/ Andy SmithFord Escort19983Dukeries MC
54Ian Perrott/ Rob ScottToyota Corolla GT Coupe15882Bolton - le - Moors Car Club
55Dean Hickling/ Geoff MossFord Sierra Sapphire21004Eastwood & DistrictDeano's Car Services
56Peter Sharples/ James SwallowFord Anglia15982Bolton-le-Moors Car CLub
57David Longfellow/ Daniel WardSubaru Impreza25Ilkley & District MC/ Alwoodley MCJ L Brooks Wholesalers
58Simon Povey/ Paul GriffithsNissan Micra9980Formula 1000/ Clwyd vale
59Stephen Johnson/ Steven ButlerNissan Micra9980CSMA Club / U17 MC North West/ CSMA Club / Accrington MSCSteve Johnson Motor Sport
60Lorraine Leeming/ Karen Fitz-SimonsFord Escort15982Huddersfield
61John Senior/ Ady BartonAlfa Romeo Alfetta GTV 19623Mablethorpe DMC
62Geoffrey Orchard/ Ian GriffithsVauxhall Nova13801Weston Super Mare/ Quinton
63Clare Rix/ Rob CookFord Ka14001ScconRix Engineering ( Harleston) Ltd
64Simon Naylor/ Stephen GozzardFord Ka13001Eastwood & District
65Keith Markham/ Kristopher PiriePeugeot 1079980Formula1000 Rally Club/ WADMC
66Julian Haw/ Alan JacksonVauxhall Nova13991Eastwood & District/ Lincoln MC & CCPickle Preperations/Alpha Concrete
67Daniel Taylor/ Daniel PalmerNissan Micra9980Loughborough C C/ DukeriesS & L Motors
68Simon Livesey/ Mark LiveseyNissan Micra9980F1000
69Graham carter/ Tom SpencerFord Escort Mk2 X pack19933Malton Motor Club
70Emily Bunyan/ Jasmina Bareham MG ZR14001Silverstone Rally School/BWRDC/ Middlesex County
71Colin Jaram/ Malcolm WestonFord Escort15972Selby and District MCLaurel and Hardy Racing

There are 70 entries, and 65 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 6th May 2012 at 5:23pm BST