Roger Albert Clark Rally Motor Club - DMACK Carlisle Stages Rally 2013

Final Stage Times in Class Order to TC5

Car Cls Crew1234 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class B1
64B1Stephen Higgins/ Howard Allison6:129:4816:426:2539:07141
Class B4
63B4Mr Ian Graham Beveridge/ Paul Price5:298:1713:335:3232:51133
Class C3
37C3Terry Cree/ Richard Shores5:198:0713:315:1432:11130
40C3David Kirby/ Chris Rixon5:288:2313:505:2033:01235
43C3Simon Pickering/ John Brindley5:148:1414:205:1833:06336
26C3Dick Slaughter/ Tim Sayer5:067:4113:035:1031:00442
Class C5
46C5Richard Hill/ Dave Robson4:477:2512:064:4629:0418
29C5Nick Jarvis/ Craig Thorley5:147:5913:315:2432:08228
Class D2
61D2Robin Shuttleworth/ Ron Roughead5:178:0613:115:2031:54127
62D2Clive Alcock/ Richard Hortin6:279:4115:136:2937:50244
Class D3
25D3Ben Mellors/ Alex Lee5:047:4112:525:0130:38119
24D3Peter Smith/ Patrick Walsh5:027:3613:035:0030:41221
28D3Alan Hughes/ Richard Wardle5:188:0113:275:2432:10329
Class D4
14D4Tim Mason/ Graham Wild4:577:3712:304:5329:57113
19D4Guy Anderson/ Kim Baker5:007:3512:384:5730:10216
16D4Steve Magson/ Geoff Atkinson4:577:4913:064:5530:47322
Class D5
2D5Martin McCormack/ Phil Clarke4:327:0011:454:3627:5312
3D5Nick Elliott/ Dave Price4:357:0611:554:3928:1524
7D5Matt Edwards/ Sam Collis4:457:1612:074:4128:4936
6D5Tim Pearcey/ Neil Shanks4:467:1612:044:4428:5047
1D5Tapio Laukkanen/ Glenn Patterson4:457:1412:164:5029:0559
8D5Rob Smith/ Alun Cook4:477:1412:214:4329:05610
11D5James Potter/ Robert Duck4:527:3812:314:5129:52712
10D5Jimmy McRae/ Pauline Gullick5:027:4012:304:4930:01814
18D5Tim Freeman/ Ashley Trimble5:037:3512:484:5430:20917
23D5Mark Bentley/ Ed Bentley4:547:4012:564:5330:231018
17D5Phil Squires / Mick Squires4:578:2013:134:5931:291123
38D5Andrew Robinson/ Nigel Boston5:158:0413:095:1331:411225
39D5Rob Weir/ Ben Giles5:208:1113:335:1732:211331
36D5Tom Coughtrie/ Jamie Edwards5:268:2013:555:2033:011434
Class E3
107E3Peter Stewart/ Mark McCulloch5:438:3213:535:2833:36137
109E3James Hall/ Caroline Lodge5:458:3114:165:3034:02238
108E3Andrew Thorpe/ Paul Newton6:069:0515:005:5736:08340
Class E4
106E4Chris Marlow/ Miles Cartwright6:059:1814:485:5636:07139
Class E5
101E5Jock Armstrong/ Kirsty Riddick4:276:5411:544:2827:4311
104E5Peter Taylor/ Andrew Roughead4:407:0911:434:2828:0023
103E5Chris Collie/ Mark Fisher4:357:0713:124:3429:28311
105E5Darren Martin/ Martin Steele5:127:5613:355:0731:50426
Class I
21IBarry Jordan/ James Gratton-Smith4:537:4313:055:0030:41120
27IMartyn Hawkswell/ Nick Welch5:137:5913:055:1731:34224
42IWill Midgley/ Paul Slingsby5:298:1313:345:2332:39332
32IAlex Lund/ Nick Kitching5:227:4415:225:0933:37443
Class K3
4K3Jason Tauber Pritchard/ Dale Furniss4:437:0812:114:4028:4215
13K3Will Nicholls/ Nick Broom4:597:3912:364:5130:05215

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
Arthurs Seat 1
4.36 miles
Stage 2
Newcastleton 1
7.03 miles
Stage 3
Kershope 1
10.78 miles
Stage 4
Arthurs Seat 2
4.36 miles

These results became Final on Saturday 22nd June 2013 at 4:30pm BST