Eastood & District Motor Club - Harold Palin Memorial Stages Rally 2014

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Alex Taylor/ Mark SwallowSubaru Forester Shopping car19955S+H/DukeriesSheffield Rolling Road
2Simon Chapman/ Phil HallProton Satria25005Mid Derbyshire/ RAFMSA
3Gary Wayne/ Neal BloorSubaru Impreza20005Dukeries/ Sheffield HallamshireSelect Cars
4Steve Marriott/ Philip RushtonSubaru Impreza19985DukeriesBarry Cade Fencing
5Robert Lowe/ Harry ShephardSubaru Impreza Grp A19945CarltonRoadrunner Motorsport
6Dave Welch/ Stuart ProctorSubaru Impreza19985Dukeries3D Plant & Construction Sheffield Rolling Road
7Dave Hornbrook/ Ann ForsterMitsubishi Evo 6 RS20005Whitby& DMC/ WCMC/IDMC
8Hugh Peat/ Tom MurphySubaru Impreza19985Worksop/Mid Derbyshire/ForrestersWemix Concrete Ltd / CC Motors Motorsport
9John Tolson/ Connor TolsonSubaru Impreza19985Dukeriesphoenix CNC Eng Ltd, Sheffield Rolling Road
10David Longfellow/ Danny WardSubaru Impreza19985Alwoodley MCJ L Brooks Wholesalers
11Simon Belcher/ Wayne LangthorneSubaru Impreza20005DukeriesSimons Garage/ Roy Cropper Foods/Rex Pet Hotel
12Stuart Ranby/ Ian BassFord Escort Mk219983S&H/Dukeries/ DukeriesSM Ranby Agriculture/B&S Catering/SEL/CE & SS
14Sean Bailey/ Gawaine ClarkSubaru Impreza20005Dukeries/ LMSMC
15Jon Trenholme / Alison TrenholmeSubaru Impreza19985Darlington
16Michael Pickles/ James CroslandProton Satria15972Huddersfield/David BrownsPickles Tree Services
17Dave Wood/ Matt WoodVauxhall Corsa13981Eastwood DMC/Dukeries/Lincolnalphaconcrete
18Michael Umbrich/ Marion SteadMitsubishi Evo20005Malton
19Julian Hope/ Mark TownsendMitsubishi Evo 720005Stockport/ GlossopThermoplastic Engineering Ltd
20Mel Hudson/ Roy BellSubaru Impreza19985Border MCMel Hudson Motors
22Des Moody/ Ian HaynesFord Escort Rs20004DukeriesSutton Auto Factors, Forest Town Car Sales
23Adrian Baker/ Lindsey BakerFord Escort Mk220003OwenA.B. AUTOS
24John Godbehere/ Ryan GodbehereFord Puma15982Eastwood
25Dave Roberts/ Dave OwenFord Mk2 Escort19983Bolton Le Moors
26Anthony Szubert/ Simon SzubertFord Escort19983Dukeries MCSelect Cars
27Garry Carver/ Paul RhodesVauxhall Chevette20504Mablethorpe/Border
28Chris Marlow/ Garry GreenPeugeot 205 GTI19053Ripon/ York
29Nigel Hunt/ Dave QuinneyPeugeot 205 Gt19053Mid Derbyshire/ MatlockFrank Brown Motor Engineers
30Dean Hickling/ Geoff MossFord Sierra Sapphire21004Eastwood DMC/DukeriesDeano's Car Services,JCP Kitchens,Phoenix Awards
31Lee Ryan/ Callum RyanFord Escort Mk219983Mid DerbyshireBelper Self Storage
32Thomas Easson/ Charlie MitchellPeugeot 10613001Eastwood
33Alan Kitson/ John RobertsHillman Avenger19983YorkAlan Kitson Painting and Decorating
34Lee Sellers/ Andy HawkinsTriumph Mk2 PI Saloon26004Eastwood
35Stephen Bye/ Matty DanielsPeugeot 20513601Sheffield and Hallamshire/ BlackpoolSB Decorators
36Jonathan Hudson/ Wayne HayesSuzuki Swift12981Sheffield & HallamshireTESCO MOBILE
37Steve Loomes/ Martyn LoomesFord Escort MK121004Wickford AC
38Gordon Watson/ Mark CaseyPeugeot 205 GTI19003Ripon MSCS&L Cleaning Services
39Phil Thompson/ Fred RobertsFord Escort Mk1 RS200019933York Motor ClubNorth of England Activity
40Simon Naylor/ Stephen GozzardFord KA13981Eastwood
41Sonny Louis Wanke / Cat LundFord Fiesta13981Quinton Motor Club/Beverley & District MC
42Paul Gibbs/ Ian RaintonPeugeot 205 GTi15802Chelmsford MC
43Stephen Rostron/ Sharron HartleyFord Escort Cosworth19935Knowldale
44Laura Bisby/ Ian PepperNissan Micra10000Silverstone Motor Club
45Wai Kin Leong / Andy JohnsonNissan Micra10000Silverstone
46Emma Bennison/ Paul WebbNissan Micra10000Nottingham Sports Car Club
47Andy Graham/ Will HenrySubaru Impreza19985EROMCAPB Group Ltd

There are 45 entries, and 42 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 5th October 2014 at 4:34pm BST