Furness District Motor Club - Grizedale Stages Rally 2016

Final Stage Times in Position Order to TC 1

Car Cls Crew Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
1Class 5Stephen Petch / Michael Wilkinson11
2Class 5David Wright/ Steve Pugh22
3Class 5Euan Thorburn/ Paul Beaton33
4Class 5Hugh Hunter/ Rob Fagg44
5Class 5Donagh Kelly/ Conor Foley55
6Class 5Stephen Simpson/ Patrick Walsh66
7Class 5Thomas Preston/ Carl Williamson 77
8Class 5Adrian Hetherington/ Ronan O'Neill88
9Class 5Fred Milne/ Chris Williams99
10Class 5David Howells/ Jamie Edwards1010
11Class 5Brendan Cumiskey/ Ronan O'Kane1111
12Class 5Gary Tomlinson/ Simon Pickard1212
14Class 5Steven Clark/ Blair Brown1313
15Class 5Richard Ceen/ Sarah Ceen1414
16Class 5John Wink/ John Forrest1515
17Class 5Steve Petch/ John Richardson1616
18Class 5Daniel Thompson/ Matthew Thompson1717
19Class 5Ian Baumgart/ Mike Dickson1818
20Class 5Tony Larkin/ Laurie Walker1919
23Class 5David Gathercole/ Tom Bishop2020
24Class 3Andy Gibson/ Andy Brown121
25Class 5Oliver Bennett/ Mathew Nicholas 2122
27Class 3Dave Forrest/ Charlie Carter223
28Class 5Stanley Ballantine/ Gary McElhinney2224
30Class 2Barry Lindsay/ Caroline Lodge125
31Class 5David Wallbank / Glenn Mercer2326
32Class 5Petr Krizan/ Jaromir Svec2427
33Class 3Colin Hope/ Nick Patrick328
34Class 4Timo Kennish/ Dianne Dumpling Stevenson129
35Class 5Darren Martin/ Daniel Hurst2530
36Class 5Graham Bruce/ Derek Keir2631
37Class 2Mark Shaw/ James Coxon232
38Class 2Adam Taylor/ Loic Ditchburn333
39Class 3Darren Grimston/ Richard Ross434
40Class 5Mike Williams/ Steve Perry2735
42Class 5Caroline Carslaw/ Douglas Humphrey2836
43Class 3Graham Haigh/ Kari Bates537
44Class 3Wayne Hirst / Don Bramfoot638
45Class 2William Creighton/ Paddy Robinson439
46Class 1Charlie Barlow/ Dale Furniss140
47Class 2Mike Axford/ Dave Thomason541
48Class 2Eliot Retallick/ Tim Tugwell642
49Class 3Mark Holmes / Craig Simkiss743
50Class 3Bob Bean/ Malcolm Smithson844
52Class 1Phil Spilsted/ Chris Crewe-Spilsted245
53Class 1James Hall/ Brian Hodgson346
54Class 1Phillip Lilley/ John Ellwood447
55Class 2Bryan Gibson/ Jamie Wade748
56Class 1Peter Ellerby/ Ian Jackson549
57Class 1Chris Marlow/ Ralph Stork650
58Class 2Martin Thayne/ James Phillips851
59Class 1Terence Trelfa/ Stephen Abberley752
60Class 2Johnnie Mulholland / Aidan O'Connor 953
61Class 1Richard Cole/ Simon Cox854
62Class 3Alan Cowan/ Katie Stimpson955
63Class 4Mike Wolff/ Mark Twiname256
64Class 2Tom Delaney/ Joe Cruttenden1057
66Class 1Aaron Spicer/ Robert Shipp958
67Class 2Alan McMorran / Albert Connelly 1159
68Class 1Pete Gorst/ Phil King1060
69Class 2Jonathan Hodgson/ Gary Baker1261
70Class 3Kris Hopkins/ Martin Melsome-Smith1062
71Class 3John Brownie/ Gordon Ritchie1163
72Class 1John Rowan/ Phil Kenny1164
73Class 2Chris Cooper/ Paul Gallagher1365
74Class 1Jane Walden/ Billy Walden1266
75Class 1William Slater/ Gerry Slater1367
76Class 3Darren Howard/ Scott Howard1268
78Class 1Steve Green/ Michael Gilmore1469

Times shown like this are notional or penalised

These results became Final on Saturday 26th November 2016 at 4:30pm GMT