Clitheroe & District Motor Club - Primrose Trophy Rally 2018

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Richard Hunter/ Gary EvansFord Escort1998MMatlock MC
2Matt Flynn/ Rob Bryn JonesProton Satria GTi1594MCDMC/ CVMC, CDMCJames Alpe Ltd.
3Anthony Harrison/ Paul TaylorProton Compact1597MCDMC/KLMC/ CDMC KLMC
4Stan Featherstone/ Sasha HeriotFord Fiesta ST2000MMalton/ Matlock / BWRDC
5Matthew Jones/ Richard MorrisVauxhall Astra GTE1998MWelsh Border/ Dovey Valley
6Stuart Newby/ Sam SpencerProton Satria GTi1834EMalton/ BeverleySpencer Electrical
7Mark Standen/ Stephen FrostProton Satria1800EGarstang and Preston
8Jem Dale/ James ChaplinAlfa 1451998MGPMC
9Mark Johnson/ Steven ButlerRenault Clio Sport1998MClitheroe & DMC
10Andy Ritchie/ Terance MartinBMW Compact1800MClitheroe & DMC
11Howard Price/ Mr Richard BestwickSubaru Impreza2500EBBMC
12Dan Sedgwick/ Sam AmblerPeugeot 106 Rallye1600ECDMC
13Simon Harris/ Brian CammackVolkswagen Lupo TDi1422ERoss/ Oxford/ HRCR
14Dominic mctear / Jonathon Webb Rover MG ZR 1601800ECdmc/ HexhamThe tyremen clitheroe
15James Taylor/ Ian Graham Proton Satria GTI1834ECDMC/ ChelmsfordLongwood Engineering
16Pete Jagger/ TBAPeugeot 205 Rallye1360EIlkley &District/
17David Wainwright/ Yvonne WainwrightRover 200 BRM1800ERipon
18Matt Bown / James Whitton MG ZR1400EMatlock Motor Club Bown Brothers M.O.T Centre
19Kris Coombes/ Louis BainesNissan Micra1400EPrestonNorthwest Fabricoating
20Steve Flynn/ Sam CoombesMG ZR1396SCDMC/ Preston
21Phil Davies/ Jon LunnPeugeot 205 GTI1900SMatlock
22Ian Swallow/ James SwallowVauxhall Tigra1398SBLMCC; PMC
23Ian Tunney/ Luke TunneyBMW E36 Compact1896SDruidale/ IlkleyP.A.C.E Performance And Competition Engineering ltd
24David Pedley/ Grace PedleyMazda Mx52000SKnowldale/ Clitheroe
25Stephen Holmes/ Ben HolmesProton Satria GTI1800SCDMC, KLMCRibble Valley 4x4
26Tom Henman / Ashley YoungCitroen Saxo VTS1587SMid Derbyshire/ MatlockGeoffs Plumbing & Heating
27Mark Travis/ Paul TurtonProton Satria1800SCDMC/ Beverley and DMC
28Richard Henman/ John TaylorPeugeot 1061124SMid DerbyshireFirst For Extraction Ltd
29Chris Hewlett/ Matthew HewlettProton Satria GTI1800NCDMC, KDMC, WMC
30Andrew Williams/ Lauren CrookVauxhall Nova1198NKDMC, U17MC NW
31Dan Fox/ Leah BrownRenault Clio Cup 1822000NCDMC
32Paul Pendleton/ James McDonaldToyota Celica (Knight Rider)1800NCDMC
33David Gillibrand ( Jak )/ David Gillibrand ( Fats )Proton Compact1598NCDMC
34Bob Oates/ Jim OatesCitroen C21598NStocport 061
35Russell Starkie/ Elliott ShawFord Fiesta1600NClitheroe
36Peter Sharples/ Ben CoombesSeat Ibiza1390NPreston/ BLMCC
37Ben Mitton/ Levi NicholsonRover Metro1100NClitheroeStephen Hardy
38Charles Andrews/ Danny CooksonPeugeot 107998NPreston

There are 38 entries, and 34 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 25th March 2018 at 9:20am BST