No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Ethan Davies/ Dafydd-Sion LloydFord Puma1700MLlandysul MC/ TVMC
2Gary White/ Bradley WhiteBMW 3181900MChelmsford MC
3John Davies/ Nick BloxhamFord Puma1700MTeifi Valley MC/ HRCR
4Steve Retchless/ Cath WoodmanFord Escort1993MNorthallerton / Ripon MC/ HRCRMorris Lubricants / Ralloy.com
5Mark Slatcher/ Alistair LeggettBMW 318ti1895MMid Derbyshire MC
6Tom Spencer/ Sam SpencerVauxhall Corsa1600MMalton MC/ Clitheroe & DMC / Beverley & DMC Spencer Electrical
7Andy Madge/ Matt CooperCitroen Xsara1761MKettering & District CC
8Craig Burgess/ John Pickavance BMW 316i2343MMatlock MC/ Loughborough CC
9James Newbould/ Brian CammackVauxhall Corsa1789MRugby MC/ Oxford MC
10Robert Milligan/ Ben AmosAustin Mini1380MBTRDA/ Dukeries MC
11Chris Woolley/ Jamie WoolleyBMW 3181798MBorough 18 MCDouble-O-Motorsport
12Alan Coombs/ Andy BainbridgeRenault Clio Williams2000MChelmsford MC
13Kevin Hardwick/ David BennettPeugeot 2051360MLOCC
14Elliott Sharp/ Steve Smallbone MG ZR1800MBorough 18
15Rich Jones/ David HillidgeNissan Micra1275EBTRDAStation Works Garage
16Martyn Taylor/ Bob HargreavesVauxhall Astra1800MKirkby Lonsdale MC/ Boundless by CSMA
17Daniel Petrie/ Ryan TaylorFord Escort Mk22000SELudlow Castle MCJohn Petrie Motorsport
18Huw Morris/ Alan WilliamsFord Focus1998MTeifi Valley MC
19Chris Langthorne / Ashley YoungFord Escort Mk22000EDukeries MC/ Mid Derbyshire
20James Durkin / James McGough Ford Fiesta ST1501999SEClitheroe MC / Dukeries MCVincent Leisure Caravans
21Tim Tordoff/ Ian FrazerFord Fiesta1999MMatlock MC / BTRDA/ Matlock/BTRDA
22Tony Clements/ Louise ClementsSkoda Fabia VRS1400NChelmsford MC
24Rob Fields/ Andy FieldsToyota MR21794ESouthsea MC/ CSMA
25Dennis Cooke / Matt GentCitro├źn Saxo VTS 1587EMid Derbyshire MCD.C Motorsport
26Richard Henman/ Jake SimmsPeugeot 1061360MMid Derbyshire MCFirst For Extraction Ltd
28Lewis Ayris / Matt Outhwaite MG ZR1800EOxford MC/ HERO ERARally Preparation Services
29Pat Thomas/ Zak LinhamFord Escort1598ETaunton MC
30Alex Reynolds/ Paul VaughanToyota Corolla 1598EBasingstoke / BTRDA/ Basingstoke
31Darrell Denning/ Derek DraytonVolvo 244GL2316EBath MC/ North Devon MC
32Stephen Worf/ Kenneth WorfPeugeot 206 GTI1997SEMid Derbyshire MC
33Rob Thompson/ Aidan ThompsonRover 214Si1396SESevenoaks & District MC
34Ben Pritchard/ Sandra Loton-JonesBMW 318i1985SEBTRDA
36Bleddyn Thomas / Sam Weller Ford Escort Mk20NBrecon MC / Epynt MC / BTRDA/ Brecon MC / HRCR / BTRDA
41Dave Baines/ Ian FaulknerVolvo 3601998SEDukeries MC / Lincoln MC&CC
43Kevin Leek/ Harry BrierleyFord Puma1678NCambridge CC/ Blackbird AC
45Martin Freeman/ Katherine WoodwardSkoda Felicia1300NBTRDA / Eastwood & DMCSea Lane Media Ltd.
48Simon Bailey/ Daryl BaileyPeugeot 206 GTI1998SEBTRDA/ Teifi Valley MC/BTRDA
60Gary Dixon/ Micheal ConnellAustin Mini1380NDukeries MCVauxcare

There are 38 entries, and 38 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 31st July 2022 at 17:50 BST and were signed by Paul Rees (Clerk of the Course) - This page will refresh in 5 minutes.

Download PDF documents