EACC Sprint Saturday 28th July 2018 Unseeded Entry List

Rct
No
DriverClubMakeModelCCClass
1Mike MurchieEACCFordMk1 Fiesta1988C0
2John WadsworthEACCMazdaMX5 mk31997A8
3Richard HargreavesEACC, BARC, York’sFordEscort Mk22600B3
4Keith RoseEACCMazdaMX51800A9
5Ian ArchibaldEACCMazdaMX51840A9
6Leslie-Ann ScoularEACCMazdaMX51800A9
7Bill Lambie (jnr)Caithness Car ClubWestfieldMegabusa1398B4
8Neil GirdwoodEACC, MX5 EcosseMazdaMX51840A9
9Alex GrahamEACCVauxhallMagnum2300D1
10Mike StewartMonklandsVauxhallMagnum2300D1
11Donald ColtartEunos EcosseMazda MX5 1800A9
12David WallaceEACC, Eunos EcosseEunosRoadster1840A9
13Lindsay RobertsonEACCRadicalProsport1396C1
14Angus DowCaithness Car ClubFordFiestaMk21598A2
15Billy Lambie (snr)EACCWestfieldMegabusa1398B4
16Robert CocklingEACCSubaruImpreza WRX1994A3
17Fraser McCurdie EACCRoverMini Cooper 1275B1
18Grainger RobertsonSSCCFordFiesta1999A2
19Jim KingGACRenaultClio 1721998A2
20Vincent BanksEACCDallara F3011998C6
21Stuart MatherMazdaMX5 NBFL Phoenix1840A9
22Jim HowarthEACCMiniCooper S1598A3
23Michael ThorntonWigtonHonda Integra DC21800A2
24Fiona WebsterADMCRenaultClio1149A1
25John RamsayLothian Car ClubVauxhall Nova1600B2
26Alex ThorntonHondaIntegra1800A2
27Ross GlenEACC, Eunos Ecosse MazdaMx5 1840A9
28Stuart SugdenEACCADR / GWRSport 21398C1
29James RobinsonEACCMazdaMX51840A9
30Andrew ConnellEACCMazdaMX51840A9
31Allan HarropEACCMazdaMX51800A9
32Ian WrightEACCHondaCivic1998A2
33Paul RhodesEACCOMSHornet988C4
34John HamiltonMSCCWestfieldMegabusa1300A4
35Jock RamsayLCCOpelManta1998B2
36Alan HeadEACCMazdaEunos1800A9
37Sandy DonaldsonGAC, ADMC, CCCOMSPR1134C5
38Melvyn HartleyEACCWestfieldMegabusa0B4
39Louise CalderCaithness Car ClubJediMk11070C4
40Jennifer BremnerCaithness Car ClubLotus 2 Eleven 1796A8
41Graeme BremnerCaithness Car ClubLotus 2 Eleven 1796A8
42Brian RaltonEACC, MSCCRenaultClio1998A2
43Ewan McDougall GACVauxhallNova1598A2
44Rory CobbanEACCMGFAbingdon1796B6
45Michael Grant AndrewCCCOMS CF04/171400C5
46Derek RothnieGACRenaultClio1998A2
47David ReidEACCVauxhallCorsa1399A1
48Andy WalkerEACCTriumphSport1300D1
49Russell DeansEACCRenault Clio 172 1998A2
50David RobertsonSSCCVan DiemenFF16001600C5
51Alan Crawford RamsayEACCChradeImp998C1
52Ronnie MacGregorEACCHondaS20001997A6
53Colin BellEACCMazda MX51800A9
54David TelferEACCFord Escort Mk21998B2
55Roy MunroCCCOMSCF071585C5
56John MunroCCCOMSCF071585C5

 

Class
A1 = Saloon cars up to 1400cc    
A2 = Saloon cars over 1400cc and up to 2000cc    
A3 = Saloon cars over 2000cc    
A4 = Sports cars up to 1400cc    
A5 = Sports cars over 1400cc and up to 1700cc    
A6 = Sports cars over 1700cc    
A8 = Marque road sports cars    
A9 = Scottish MX5 hillclimb and sprint register cars    
B1 = Modified saloon cars up to 1400cc    
B2 = Modified saloon cars over 1400cc and up to 2000cc    
B3 = Modified saloon cars over 2000cc    
B4 = Modified sports cars up to 1400cc    
B5 = Modified sports cars over 1400cc and up to 1700cc    
B6 = Modified sports cars over 1700cc    
C0 = Saloon libre    
C1 = Sports libre cars up to 1400cc    
C2 = Sports libre cars over 1400cc and up to 1800cc    
C3 = Sports libre cars over 1800cc    
C4 = Racing cars up to 1100cc    
C5 = Racing cars over 1100cc and up to 1600cc    
C6 = Racing cars over 1600cc    
D1 = Classic & thoroughbred road cars    
D2 = Classic & thoroughbred modified cars    
D3 = Classic & thoroughbred competition cars    

These entries are in order of receipt - they are not seeded.

Web Entries System provided by rallies.info